O BLOGU - AUTORZY

O BLOGU


"Dwa Światy" to blog powstały zupełnie spontanicznie. Idea, która zrodziła się w głowie pierwszej z autorek - Aleksandry - prędko została jednak przygaszona - przecież istnieje mnóstwo innych stron o identycznej tematyce, a ta z całą pewnością zatonie gdzieś w morzu popularnych blogów dla nastolatek, niczym Titanic w 1912. Pomocną dłoń wyciągnęła ku niej przyjaciółka - również imieniem Aleksandra - która stwierdziwszy, że sukces to już samo zajmowanie się tym głównie dla satysfakcji z wykonywanej pracy, a nie liczby czytelników. Podbudowane na duchu i pełne sił...

Jesteśmy tutaj :)

"Dwa Światy" to blog o wszystkim i o niczym. Troszeczkę życia codziennego, szczypta z życia naszych ukochanych idoli, recenzje książek, albumów muzycznych, filmów, seriali i wiele, wiele innych rzeczy, które - mamy nadzieję - przypadną wam do gustu.

Dlaczego akurat taka nazwa a nie inna? Cóż, poza wspólnym imieniem jesteśmy zupełnie innymi osobami, choć patrząc na nasze zainteresowania czy sposób bycia, wydawałoby się inaczej. Tak naprawdę, pozory mylą. Czy taki kontrast nie jest zarazem idealnym materiałem do współpracy?

Mamy naprawdę wielką nadzieję, że zdobędziemy waszą sympatię, a nasz wkład w tę stronę zostanie przez was doceniony.


AUTORZYAleksandra - pomysłodawczyni bloga, entuzjastka książek, muzyki i fanfictions w ilości przekraczającej normę. Zawodowa fangirl. Dla przyjaciół po prostu Rózia. Do tej pory nie ma pojęcia, dlaczego mówi o sobie w osobie trzeciej.

Jestem osobą pełną sprzeczności. Staram się zachować zdrowy rozsądek w każdej z możliwych sytuacji, często stając przed podjęciem decyzji z naręczem możliwych opcji, które przemyślam kilkanaście razy, nim podejmę tę właściwą. Czasami jednak decyduje za mnie impuls. Na ogół staram się podchodzić do wszelakich sytuacji z logicznego oraz rozsądnego punktu widzenia, odstawiając emocje na bok, chwilami jednak po prostu nie potrafię. Staram się omijać dramy i nie tracić czasu na ludzi, którzy bezpodstawnie hejtują cokolwiek. Spędzam mnóstwo czasu na YouTube. Vlogerki modowe i makijażowe? A skąd. Teorie spiskowe oraz ciekawostki ze świata wgryzły się w moją historię przeglądania, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że wysłuchawszy setnej historii o starożytnych kosmitach sama stałam się jednym z nich. Poza tym szalenie dużo czasu spędzam tworząc prace w serwisie wattpad, choć przyznam, że pisarka ze mnie tak samo wybitna jak łyżwiarka figurowa. Od czasu do czasu również zaśpiewam, zagram na instrumentach, napiszę piosenkę lub wiersz, bądź narysuję coś.

Lubię spać, jestem leniem do kwadratu, ale z kubkiem czarnej, mocnej kawy i zastrzykiem zapału do pracy jestem w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków i być w miarę systematyczna. Posiadam specyficzne, często nietrafiające do ludzi poczucie humoru.


Nie, to nie ja jestem na ikonce, jest to przepiękna Rena Lovelis.


Gdzie możesz mnie znaleźć?
wattpadAleksandra (v.02.) - Jestem osobą z natury zamkniętą w sobie, pomocną i szczerą (czasem za bardzo). Pochłaniam książki w ilości hurtowej (a potem się dziwię, że nie mam pieniędzy w portfelu), prowadzę kanał na YouTube gdzie wrzucam covery, czasem chodzę po swoim kochanym miasteczku z przyjaciółmi i pstrykam zdjęcia. 

Nienawidzę hejtu i wywyższania się. Krytykować trzeba umieć, a jak już się umie to można się za to brać. 

Lubię jazdę figurową na rolkach, chociaż mistrzem w tej dziedzinie bym się nie nazwała. 

Wspominałam, że jestem pomocna? Wystarczy tylko na mnie spojrzeć kiedy chodzę do szkoły. Tu coś w klasie robię, tu jakieś zdjęcia na apelach, tu śpiewam, tu tańczę. Prawda jest taka, że nie umiem odmówić. Jestem straszną niezdarą, potrafię się potknąć o własne nogi, strasznie uciążliwe.Gdzie możesz mnie znaleźć?